Sitemap     FR | NL | ES | EN

Economische-en voedselzekerheid


Nog steeds moet meer dan een miljard mensen rondkomen met minder dan één dollar per dag. Hierdoor kunnen ze niet voorzien in hun basisbehoeften, en in hoofdzaak in hun voeding. We richten ons op uiterst arme plattelandsgebieden waar onze projecten de bevolking de mogelijkheid bieden hun eigen initiatieven te ontwikkelen binnen betrouwbare netwerken, reserves op te bouwen (opslag, vee, spaargeld) om zo de economische–en voedselzekerheid te versterken.

Om dit doel te bereiken kiezen wij voor een geïntegreerde aanpak, waarbij de projecten de bevolking steunen bij het aankopen van goederen in bulk om ze later te verkopen in de detailhandel. Zo kunnen zij opslagmogelijkheden ontwikkelen voor hun middelen en op een optimale manier inspelen op de markt.

Louvain Coopération au Développement steunt ook de oprichting van lokale economische loketten. Deze zijn voor iedereen toegankelijk en bieden zowel advies als opleiding op het gebied van beheer als ondersteuning van de begunstigden in hun projecten.

Het betreft de toegang voor iedereen en ten allen tijden tot de levensmiddelen die nodig zijn voor een actief en gezond leven.


 

 



Share/Save/Bookmark